cfc
28 دی 1401 - 17:53

هوای اردبیل پاک و بدون آلودگی است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: شاخص کیفیت هوا با عدد و رنگ مشخص می‌شود وهوای اردبیل پاک و بدون آلودگی می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حسن قاسم پور عصر امروز درباره وارونگی هوای اردبیل اظهارکرد: شاخص کیفیت هوا با عدد و رنگ مشخص می‌شود و ما سعی می‌کنیم تا از طریق یک ایستگاه سنجش هوا که در اردبیل واقع شده شاخص هوای پاک، سالم، ناسالم برای گروه‌های حساس، خطرناک و … را اعلام کنیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل ضرورت راه اندازی دومین ایستگاه سنجش هوا را در اردبیل یادآور شد و بیان کرد: فقط در شهر اردبیل امکان سنجش محدود هوا وجود دارد و در سایر شهرهای استان چنین امکانی موجود نیست.

وی با بیان اینکه وارونگی هوا کمتر در اردبیل رخ می‌دهد افزود: به همین دلیل است که هوای اردبیل بیش‌تر پاک وسالم است ولی درکنار این عوامل توسعه فضای سبز نیز بسیار مهم است و ما از میانگین ۱۵ مترمربعی کشور سرانه پایین‌تری را داریم به طوری که در استان این سرانه ۱۱ مترمربع و در اردبیل زیر ۷ مترمربع است که شهرداران باید نسبت به توسعه فضای سبز اقدام کنند.

قاسم پور از هموطنان خواست از سوزاندن ضایعات کشاورزی، زباله، کاه و کلش، سوزاندن لاستیک و پلاستیک و … جلوگیری کرده و رسالت خود را در سالم نگهداشت هوای اردبیل انجام دهند.

 

پایان 

منبع: فارس
شناسه خبر: 985112