cfc
03 اسفند 1401 - 12:08

لزوم تولید خودروهای باکیفیت بر اساس استانداردهای روز دنیا

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به لزوم تولید خودروهای باکیفیت بر اساس استانداردهای روز دنیا گفت: تولید اتوبوس های برقی در کشور یک گام بسیار مهم در کاهش آلودگی هوای کلانشهرها است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست، در حاشیه بازدید از خط تولید یک شرکت خودروسازی اظهارداشت: ما باید تلاش کنیم تا با افزایش تنوع و کیفیت در تولید محصولاتمان، زمینه رقابت با دیگر تولیدکنندگان را در عرصه‌های بین‌المللی را فراهم آوریم.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر لزوم تولید خودروهای باکیفیت بر اساس استانداردهای روز دنیا برای کاهش انتشار آلاینده‌های جوی، تصریح کرد: البته وزارت نفت هم باید سوخت تولیدی متناسب با یورو ۵ و۶ را ارائه کند.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست خاطرنشان کرد: در اجلاس کاپ ۲۷ در شرم الشیخ مصر مطرح شد که تا سال ۲۰۲۶ هر کالایی که می‌خواهد وارد یا صادر شود باید برچسب کربن داشته باشد، بنابراین ما هم باید در فرآیند کیفی سازی سوخت گام‌های جدی برداریم.

وی با ابراز رضایت از عملکرد این شرکت در مدیریت پسماند و پساب، گفت: البته در مورد آنچه در جو منتشر می‌شود، این شرکت باید تلاش نماید تا با رعایت استانداردهای محیط زیستی، همواره سبز بماند، در مجموعه ایران‌خودرو دیزل این ظرفیت وجود دارد که با برنامه‌ریزی درست و به روز کردن خط تولید در یک بازه زمانی مشخص، فناوری‌های خودروها را ارتقا دهد و به سمت تولید خودروهای برقی کم مصرف و منطبق با استاندارد روز دنیا برود.

سلاجقه با اشاره به تولید اولین اتوبوس تمام برقی کشور گفت: تولید اتوبوس‌های برقی در کشور یک اقدام بسیار مهم است، استفاده از این اتوبوس‌ها در ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهرهایی چون تهران که بیشترین سهم آلودگی هوای آن مربوط به وسایط نقلیه متحرک است بسیار کارگشا خواهد بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1050227